محقق وپژوهشگر اسلامی آرژانتین گفت:  امروز درمیان ما ودر آن کشورهای آمریکای لاتین بسیار افرادی داریم که اجداد و پدرومادرشان،ملحد و کافر یا کمونیست بوده اند اما خودشان اکنون مسلمان وجزء متدین های جامعه شدند؛ ما شیعیان باید کاملا از گنجینه هایی  که در  مکتب اهل بیت و قرآن داریم، استفاده کنیم.

دکتر ادگاردو روبین مبلّغ و محقق اسلامی آرژانتینی در گفتگو با خبرنگار شفقنا ضمن تشریح وتوضیح پیشینه مسلمانان آرژانتین گفت: کشور آرژانتین در آمریکای لاتین واقع است و تاریخ اسلام ومسلمانان آن برمیگردد به مهاجرین مسلمانی که حدود صد وپنجاه سال گذشته به آرژانتین هجرت کرده و در این کشور مستقر شدند و مسلمان امروز این کشور نسل های پنجم وششم آن مهاجرین هستند وبرخی از مسلمانان امروز کشور آرژانتین به خاطر اینکه در یک جو و یک محیط کاملا غیر اسلامی بزرگ شده وگاهی ا با همسران غیر مسلمان ازدواج کردند؛ از اسلام دور شدند واز لحاظ سبک زندگی با احکام واصول دین فاصله گرفتند .

وی افزود: ما در ابتدا بین مسلمانان وشیعیانی که از جنبه های اعتقادی خیلی ضعیف شده بودند، به تبلیغ و ترویج مذهب تشیع پرداختیم و ازاین افراد شروع کردیم اما در مسیر تبلیغ متوجه شدیم که حتی غیر مسلمانان هم علاقمند  می شدند .نمونه ی موضع گیری های اخلاقی امیرالمومنین واهل بیت (علیهم السلام)، آن درجات کمال انسانی که در وجودشان است و یا نمونه هایی از تصرفات و رفتارهای ائمه معصومین خیلی برای غیر مسلمانان وگاهی حتی ملحدین قابل توجه بود. ومن در این باره خاطرات بسیاری دارم که گاهی برای افراد ملحد،کافر وگاهی اوقات معاند وضد دین، فضایل امیرالمومنین علی (ع) را نقل می کردم وآنها منقلب ویا متحول می شدند و امروز درمیان ما ودر آن کشورهای آمریکای لاتین بسیار افرادی داریم که اجداد و پدرومادرشان،ملحد و کافر یا کمونیست بوده اند اما خودشان اکنون مسلمان وجزء متدین های جامعه شدند. و برخی حتی مبلّغ یا طلبه شدند از این جهت، فضا بسیار آماده است والحمدلله امروز اسلام نسبت به قبل در یک جایگاه خوبی به سر می برد.

وی در رابطه با صدور پیام اسلام و تشیع به سایر نقاط جهان با اشاره به اینکه روش های متعددی برای رساندن پیام وجود دارد، بیان کرد: این است که پیغام به صورت صحیح وواضح به ملت ها برسد. علمای شیعه می توانند با حضور خودشان در کشور های مختلف این پیام را منتقل کنند، مثل مسلمانانی که در سراسر دنیا زندگی می کنند. واگر امکان حضور مستقیم آن ها نبود، استفاده از رسانه ها در قالب هنر وشبکه های اجتماعی می تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

دکتر ادگاردو روبین همچنین افزود: بنده مدتی هنر مند بودم وپنج سال در آرژانتین تئاتر بازی میکردم وخیلی از هنر برای رساندن پیام اسلام اهل بیت استفاده کردم وبعدها که طلبه شدم کمی از فضای تئاتر فاصله گرفتم اما از همان تکنیک ها در ساخت مستند، برنامه های تلویزیونی وفیلم های سینمایی استفاده کردم. برای رساندن پیام اسلام به گوش ملت های دنیا روش های متعددی وجود دارد و هرکسی باید با توجه به هنری که در دارد وامکاناتی که از آن برخوردار است برای آن تلاش کند. کسی که خطیب خوبی است به سخنرانی بپردازد، کسی که قلم خوبی دارد کتاب بنویسد، کسی که شاعر است از ادبیاتش استفاده کند، وهرکسی از علم ،امکانات وابزارهایی که در اختیار دارد برای رساندن پیام اسلام وتشیع استفاده کند.

این مبلغ دینی جهان اسلام در ادامه عنوان کرد:ما شیعیان گنجینه هایی در  مکتب اهل بیت و قرآن داریم و باید کاملا از آن ها استفاده کنیم. انسان باید در زندگی از این فرصت و از این علوم بهره ببرد واین علوم را در زندگی خویش تطبیق داده واجرا کند، تا ثبت زندگی اش اسلامی وعلوی گردد و همچنین این معارف را به دیگران منتقل کرده وبه نشر آن بپردازد

والاترین جایگاه زن، در اسلام وتشیع علوی

ادگاردو روبین در پایان ضمن بیان یکی از خاطراتش در مسیر تبلیغ وترویج اسلام، افزود: چندسال پیش در روز شهادت حضرت زهرا(س) بنده در یکی از مراکز اسلامی ونزوئلا سخنرانی می کردم. بعضی حضار آن مراسم از ثروتمندان ، تاجران و مهاجرین لبنانی بودند. و خانمی هم که محقق ادیان بود ومی خواست درباره اسلام تحقیق کند در آن مجلس حاضر شده بود. آن روز بنده در میان سخنرانی گریه ام گرفت و همه حاضران و آن تاجران لبنانی در آن لحظه، عجیب می گریستند چرا که آن ها اصالتا از منطقه به نام بعلبک لبنان بودند وتعصب خاصی نسبت به حضرت زهرا(س) داشتند. بعد از اینکه سخنرانی من تمام شد، آن خانم محقق ادیان نزد من آمد و گفت: من سی وچند سال است که می شنوم مسلمانان به هیچکدام از حقوق زنان احترام نمی گذارند و می پنداشتم زن در بین مسلمانان خیلی مظلوم ومستضعف است. اما امروز دیدم آن آقایان وتجار وثروتمندان بزرگ همچون کودکی خردسال برای زنی که هزار و چهارصد سال پیش شهید شده گریه می کنند و من اکنون متوجه شدم که شما مسلمانان بهترین احترام را نسبت به زنان قائل هستید و این همه  تبلیغات بر علیه شما دروغ است. و سپس ایشان مسلمان شد و جزو مبلغین اسلام در ونزوئلا گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست