امام خمینی (ره) به امت اسلامی جان داد

سهیل اسعد شامگاه چهارشنبه در مراسم بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در مسجد چهارمردان با اشاره به وضعیت مسلمانان پیش از پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: شیعیان پیش از پیروزی انقلاب در کشور‌های مختلف همچون لبنان شهروندان درجه چندم محسوب می‌شدند، اما انقلاب اسلامی به آن‌ها حیات دوباره داد.

وی ادامه داد: امام خمینی (ره) به امت اسلامی جان داد، پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، دین جایگاهی در جهان نداشت، در آن دوره مکاتبی همچون اومانیسم در صدر بود، اما امروز با احیای دین توسط امام راحل شاهد هستیم که حتی در روان شناسی غربی در آمریکا از دین و ایمان به خدا کمک گرفته می‌شود.پ

مبلغ بین المللی حوزه علمیه قم افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی تفکرات نسبت به انبیای الهی در جهان اصلاح و دین به پدیده‌ای متفاوت در جهان تبدیل شد، حتی فردی مثل چاوز کمونیست پیش از مرگ از امام زمان (عج) در سخنرانی‌های خود سخن می‌گفت.

اسعد تغییر مفهوم دین در جهان را از بازتاب‌های انقلاب اسلامی ایران دانست و تصریح کرد: پیش از پیروزی انقلاب چارچوب دین تنها در زندگی شخصی بود، ولی دین در آن دوره برای حکومت حرفی نداشت، امام خمینی (ره) دینی که در کتاب‌ها دفن شده بود، را به صحنه اجتماعی آوردند و گفتند که دین برای همه ابعاد زندگی انسان حرف دارد.

وی ادامه داد: امام خمینی (ره) به سکولاریسم و تحجر اعتقادی نداشتند، ایشان علوم انسانی اسلامی را احیا کردند، اسلامی کردن قوانین مورد تاکید امام راحل بود، امام خمینی (ره) شریعت جدیدی را به مردم جهان معرفی کردند که برگرفته از منظومه فقه اسلام بود.

مبلغ مذهب تشیع در آمریکای لاتین افزود: مسلمانان جهان پیش از پیروزی انقلاب اسلامی دغدغه اجتماعی نداشتند، آن‌ها همه اسلام را در عبادت و تهجد خلاصه کرده بودند، ولی امام خمینی (ره) فرمودند که اصل اسلام، بعد اجتماعی آن و عدالت است.

اسعد با اشاره به شکل گیری محور مقاومت در جهان اسلام اظهار کرد: شکل گیری مقاومت اسلامی در لبنان از دستاورد‌های انقلاب اسلامی است و شیعیان لبنان در چند دهه اخیر هزاران شهید در مبارزه با رژیم صهیونیستی دادند.

وی ادامه داد: ایجاد وحدت بین شیعیان و مسلمانان از دستاورد‌های انقلاب اسلامی است، شاهد حضور علمای برجسته اهل سنت در کنگره‌های وحدت اسلامی در ایران پس از پیروزی انقلاب بودیم.

مبلغ بین المللی حوزه علمیه قم افزود: احادیث شیعه پس از پیروزی انقلاب اسلامی احیا و کتاب‌های حدیثی بسیاری پس از انقلاب تدوین و منتشر شد، از جمله این کتاب‌ها می‌توان به میزان الحکمة اشاره کرد.

اسعد با اشاره به دستاورد‌های معنوی انقلاب اسلامی اظهار کرد: پس از پیروزی انقلاب شاهد احیای دعا‌ها و زیارت‌ها بودیم، افراد زیادی با شنیدن دعا‌ها و زیارت‌های اهل‌بیت (ع) شیعه شدند.

وی ادامه داد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی افراد زیادی در کشور‌های مختلف آمریکای لاتین، شیعه شدند، کوچک‌ترین معارف اهل‌بیت (ع)، افرادی را در این کشور‌ها مسلمانان کردند، به عنوان مثال در شهر کاراکاس پایتخت ونزوئلا یکی از زنان آن کشور با مشاهده برگزاری مراسم‌های ایام فاطمیه و احترام اسلام به زنان، شیعه شد.

مبلغ مذهب تشیع در آمریکای لاتین افزود: ادیان الهی در غرب تحریف شدند و انسان محوری در کشور‌های غربی رایج است، برخی در جهان سعی کردند که با تحریف در دین و انکار خداوند، بشریت را به مسیر غلطی هدایت کنند، در حالی که دین و اعتقاد به آخرت به انسان حیات می‌دهد.

اسعد با اشاره به بیداری جهان پس از پیروزی انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) اسلام ناب را برای مقابله با اسلام سکولار و تحجر مطرح کرد، امام راحل حتی با تلنگر زدن به مسیحیان در جهان، آن‌ها را بیدار کرد.

فهرست